1933–1948

1933 – Robert Váhala

Příběh společnosti Váhala se začal psát v roce 1927, kdy její zakladatel Robert Váhala poprvé přičichl k řeznickému řemeslu. Do tajů výroby uzenin pronikl nejdříve jako tovaryš v Novém Jičíně, odkud zamířil rovnou do Prahy, do věhlasného řeznictví Hulata. A jelikož od lásky k voňavým klobáskám nebylo úniku, rozhodl se Robert Váhala založit vlastní firmu. V roce 1933, když bylo naší Československé republice pouhých 15 let, tak začal v pronajatých prostorách vyrábět první pochoutky pod svojí značkou.

 

1946 – Nová konzervárna

Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a skromná výrobna byla Robertu Váhalovi za chvíli malá. V roce 1938 se proto pustil do výstavby nového rodinného domu s řeznickou dílnou. Současně s výrobou uzenin a provozování řeznictví se začal věnovat také produkci konzervovaných výrobků, zejména paštik a hotových jídel. Nové výrobky přilákaly nové zákazníky a výrobní prostory opět přestávaly stačit. Proto Robert Váhala rozšířil své podnikatelské zázemí a v roce 1946 vystavěl hned za svým domem novou konzervárnu.

1948

Zdenka a Robert Váhalovi a jejich zaměstnanci | Váhala - silatradice.cz

Nemohl netušit, že si jen o několik málo let později přijde socialistický převrat.

1950 – Znárodnění

Roky budované podnikání bylo státem znárodněno. Na dlouhých 41 let nastal v jeho životě zásadní zlom – výroba uzenářských produktů v rodinné firmě ŘEZNICTVÍ ROBERT VÁHALA skončila.
1991–2018

1991 – VÁHALA a spol. s r.o.

Tím však příběh uzenin Váhala naštěstí neskončil. V roce 1991 nastala chvíle, v níž už nikdo z Váhalovy rodiny nedoufal – po dlouhých letech státního odpírání vlastnictví bylo panu Robertu Váhalovi vlastnictví navráceno. Do nového podnikání se pustil i se svými potomky a společně založili novou rodinnou firmu VÁHALA a spol. s r.o., výroba a prodej masných a lahůdkářských výrobků.

1998 – Nový závod v Hustopečích nad Bečvou

22. června 1998 jsme otevřeli nový závod v Hustopečích nad Bečvou, který nám umožnil i expanzi na nové trhy, především do Německa, Rakouska, Itálie a Maďarska.

…a léta běží

28. října 2018 společně oslavíme 100. výročí vzniku první Československé republiky.

Stále ctíme zásady zakladatele firmy pana Roberta Váhaly seniora, který vždy přísně dbal na držení vysoké úrovně kvality.